Perma Guard Agro
ul. Górna 22, 05-400 Otwock
pn - pt 8.00 - 16.00
sob - nieczynne
0
Twój koszyk jest pusty

Blog specjalistyczny “Akademia Krzemu” po raz pierwszy pojawił się z początkiem wiosny. Kilka merytorycznych wpisów, ciekawe zdjęcia i systematycznie pojawiające się nowe materiały. Tak to wyglądało. Mniej więcej w tym samym czasie uruchomiliśmy również fanpage na facebooku. To miejsce, w którym również systematycznie publikujemy kolejne krzemowe nowinki, jednak forma jest nieco inna. Na blogu znajdziecie dużo merytorycznej wiedzy popartej często naukowymi badaniami, polowymi doświadczeniami czy opiniami. Facebook, służy nam do prostszej i szybszej komunikacji. Jednym razem będzie to ciekawe zdjęcie prosto z pola, innym razem śmieszna grafika lub ciekawostka z krzemem w tle (lub na pierwszym planie). Gorąco zachęcamy do odwiedzania zarówno bloga pod adresem akademiakrzemu.pl jak i wspomnianego fanpage na facebooku.

Mamy ogromną przyjemność poinformować Was, że z początkiem maja “Akademia Krzemu” dostępna jest również w serwisie YouTube. Na kanale dostępny jest obecnie jeden film: “Najlepsza ochrona dla rośliny? Krzem organiczny.” Krzem to pierwiastek wyjątkowo ważny dla roślin, ale wciąż niedoceniany. Dostępny jest w różnych formach. W poniższym materiale mówimy o krzemie organicznym. Najlepszym w kontekście wykorzystania w rolnictwie, bowiem najlepiej przyswajalnym przez rośliny. W trakcie nieco ponad 5 minut mówimy o kilku najważniejszych cechach krzemu. Jednak najwięcej czasu poświęcamy roli jaką pełni w ochronie roślin przed stresami abiotycznymi wywołanymi np. patogennymi grzybami. Z poniższego materiału dowiecie się również podstawowych informacji na temat krzemu organicznego oferowanego przez Perma-Guard Agro. Mowa o preparatach AdeSil (amorficzna ziemia okrzemkowa), ZumSil (kwas ortokrzemowy), SiliTom (amorficzna ziemia okrzemkowa aktywowana kwasem ortokrzemowym).

Niebawem będziemy publikować kolejne materiały, zatem warto subskrybować nasz kanał. Natomiast klikając symbol dzwonka przy przycisku subskrybuj będzie otrzymywać informację o nowym filmie od razu po jego publikacji.