Perma Guard Agro
ul. Górna 22, 05-400 Otwock
pn - pt 8.00 - 16.00
sob - nieczynne

Wiemy jak ograniczyć skutki suszy

Sezon 2019 obfituje w bardzo wysokie temperatury. W ciągu ostatnich 7 tygodni poziom wody w Wiśle w Warszawie spadł z 6 metrów do 40 centymetrów. Efektem ogromnych upałów jest postępująca susza na polach, o czym najlepiej świadczą komunikaty IUNG. Palące słońce, to również problem w kontekście oparzeń owoców.

Susza jest realnym zagrożeniem dla wszystkich upraw. W przypadku zwiększającego się deficytu wody trzeba postarać się maksymalnie wykorzystać wodę, którą rośliny mają do dyspozycji. Sprawdzonym rozwiązaniem jest ZumSil

To krzem organiczny w wyjątkowo szybko przyswajalnej formie, który potrafi związać w komórkach roślin nawet 10 razy więcej wody niż inne preparaty krzemowe. Właśnie dlatego jest skutecznym sposobem ograniczania skutków suszy.

Z kolei AdeSil chroni owoce przed poparzeniami. Jego aplikacja powoduje powstanie warstwy ochronnej, która odbija intensywne promieniowanie słoneczne.

W związku z ogromnym zagrożeniem suszą uruchamiamy promocję na zakup naszych preparatów krzemowych: “2+1 – Ratujemy rośliny przed suszą”.

Jak działa promocja?

Wszystkie nowo zamawiane produkty będą posiadały dodatkowe naklejki z SUPER PROMOCJĄ “2+1 – Ratujemy rośliny przed suszą”. Przy zakupie dwóch opakowań, trzecie dostępne jest w cenie 1,00 PLN netto.

Promocja trwa od 29 lipca 2019 roku do 15 sierpnia 2019 roku. Ceny produktów handlowych pozostają niezmienione. Natomiast produkt trzeci dodawany będzie w cenie 1.00 PLN netto:

  • kupując 2 butelki ZumSil 1 L, dodatkowa 1 butelka ZumSil 1 L w cenie 1.00 PLN netto,
  • kupując 2 kanistry ZumSil 5 L, dodatkowy 1 kanister ZumSil 5 L w cenie 1.00 PLN netto,
  • kupując 2 worki AdeSil 22,68 kg, dodatkowy 1 worek AdeSil 22,68 kg w cenie 1.00 PLN netto,
  • kupując 2 wiaderka AdeSil 1 kg, dodatkowy 1 wiaderko AdeSil 1 kg w cenie 1.00 PLN netto.

Zamówienia można składać za pomocą naszego sklepu internetowego lub u Autoryzowanych Doradców Regionalnych.

Jak stosować ZumSil i AdeSil?

ZumSil, to najszybciej przyswajalna forma naturalnego krzemu dostępna na rynku. Dzięki temu może być stosowany interwencyjnie. W sytuacji wystąpienia suszy, ZumSil zwiększa możliwości przyswajania wody przed rośliny. Jak wspomniano wyżej, potrafi związać nawet 10 razy więcej wody niż inne preparaty krzemowe.

Zalecana dawka to 1 l/ha.

Jednak najlepiej zastosować ZumSil w jednym oprysku z AdeSilem. AdeSil jest bowiem amorficzną ziemią okrzemkową długotrwałego działania, która swój pełny potencjał pokaże po opadach deszczu.

Zalecana dawka to 3-5 kg/ha (przy zastosowaniu w jednym oprysku z ZumSilem).

AdeSil jest także skutecznym rozwiązaniem problemu oparzeń owoców. Po zastosowaniu tworzy on na owocach charakterystyczną białą powłokę ochronną, która odbija intensywne promieniowanie słoneczne. Nie powoduje to jednak spadku fotosyntezy. Wręcz przeciwnie, krzem organiczny w postaci ZumSilu i AdeSilu wpływa na zwiększenie jej intensywności.

Zaleca się aplikację w stężeniu 1-2% (1-2 kg na każde 100 l cieczy roboczej).