Perma Guard Agro
ul. Górna 22, 05-400 Otwock
pn - pt 8.00 - 16.00
sob - nieczynne

AdeSil jest długodziałającą formą naturalnego krzemu, która z powodzeniem stosowana jest w przemyślanej produkcji roślinnej zarówno przez rolników, ogrodników, jak i sadowników.

Czym jest AdeSil?

AdeSil to naturalna amorficzna ziemia okrzemkowa o certyfikowanej jakości spożywczej. Powstała w wyniku osadzania się w zbiornikach wodnych, pancerzyków jednokomórkowych glonów – okrzemek. Jej ogromny potencjał kryje się w organicznej formie długodziałającego krzemu oraz niezwykłych właściwościach samych pancerzyków okrzemek.

Stymulator wzrostu AdeSil wyróżnia się bardzo wysoką zawartością krzemionki (92% Si02, 43% Si). Szczegółowe informacje na temat działania naszego krzemu.

Przeznaczenie

Przeznaczony jest do stosowania w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywniczych na wszystkie rodzaje gleb. Jego stosowanie powoduje polepszenie wzrostu i plonowania roślin oraz jakości owoców. Pozytywny wpływ na roślinę obserwuje się szczególnie w warunkach stresu abiotycznego tj.: niedoboru wody, silnego zakwaszenia i zasolenia gleby, jak również przy silnej operacji słonecznej w okresie wzrostu owoców.

Twarde pancerzyki okrzemek, działając czysto mechanicznie, doskonale sprawdzają się także w ograniczaniu szkód wyrządzanych przez występowanie szkodników, takich jak mszyce, przędziorki, czy gąsienice tantnisia krzyżowiaczka.

AdeSil zapewnia

  • długoterminowe działanie krzemu
  • mechaniczne zwalczanie szkodników
  • szybszy rozkład pozostałości po środkach ochrony roślin
  • blokowanie metali ciężkich w glebie
  • wsparcie rośliny z zewnątrz i od wewnątrz

Ciekawostki

Amorficzne ułożenie atomów krzemu względem siebie sprawia, że AdeSil jest szybko wykorzystywany przez mikroorganizmy. Przede wszystkim do zwiększania swojej liczebności, jak również do szybkiego przekazania go roślinom uprawnym.

Ujemnie naładowane mikropory (tak samo jak próchnica glebowa) potrafią oczyszczać glebę z toksyn takich jak glin i metale ciężkie. Stanowią również znakomity bufor dla azotu glebowego, zwłaszcza tego w formie amonowej.

Oprysk AdeSilem można wykorzystać w uprawie jabłek do ochrony przed oparzeniami słonecznymi. Wśród zalet jest brak jakichkolwiek pozostałości, a nawet możliwość ich obniżania. No i tradycyjnie jest to forma suplementacji roślin krzemem.

Jak stosować AdeSil?

AdeSil można użyć w postaci wodnej zawiesiny poprzez oprysk powierzchni gleby lub nadziemnych części rośliny. Może być on użyty także w postaci pylistej poprzez rozsypanie na powierzchnię gleby wokół drzew/krzewów/warzyw. Oprysków nie należy wykonywać w warunkach intensywnego nasłonecznienia, wysokiej temperatury powietrza (> 25C) lub silnego wiatru (> 5 m/s).

Przygotowując ciecz roboczą należy wlać do zbiornika opryskiwacza 50-70% ilości wody przewidzianej do zastosowania . Przy włączonym mieszadle wsypać preparat do zbiornika opryskiwacza. Przez cały czas utrzymywać pracę mieszadła w celu przeciwdziałania osadzaniu się zawiesiny preparatu. Uzupełnić zbiornik wadą. Dostosować średnicę dysz. Stosować rozpylacze tworzące krople o średniej wielkości. Uzyskaną zawiesinę zużyć w ciągu kilku godzin od sporządzenia.

Jak dawkować AdeSil?

Przy założeniu standardowych warunków uprawy proponowane dawki preparatów powinny stanowić wystarczające wsparcie dla rośliny w większości spodziewanych stresów środowiskowych. W przypadku wystąpienia silniejszych stresów niż zwykle (spodziewane przymrozki, silna presja patogenów osłabiających roślinę), należy dostosować dawki preparatów i ilość zabiegów do indywidualnych warunków uprawowych. W przypadku wystąpienia bardzo silnego stresu biotycznego i abiotycznego można zastąpić preparat AdeSil preparatem SiliTom, należy jednak pamiętać o zmianie dysz na grubokropliste, ciągle włączonym mieszadle i wypłukaniu opryskiwacza po oprysku.

Szczegółowe dawkowanie preparatów AdeSil i ZumSil podajemy w poradnikach poniżej.

Informacje użytkowe

AdeSil jest to produktem sypkim, który można stosować w postaci zawiesiny lub posypowo. Bardzo dobrze miesza się z wodą, ale w trakcie stosowania należy włączyć mieszadło, aby przeciwdziałać osadzaniu się produktu. Wszystkie produkty Perma-Guard Agro są dopuszczone do stosowania w uprawach ekologicznych i jako pierwsze preparaty krzemowe znalazły się na liście IUNiG w Puławach.

Opinie użytkowników

all