Perma Guard Agro
ul. Górna 22, 05-400 Otwock
pn - pt 8.00 - 16.00
sob - nieczynne

Amorficzna ziemia okrzemkowa stosowana w celu wzmocnienia roślin i zabezpieczenia przed przymrozkami, suszą, a także działalnością szkodników i chorób grzybowych.

Czym jest AdeSil?

AdeSil to naturalna amorficzna ziemia okrzemkowa o certyfikowanej jakości spożywczej. Powstała w wyniku osadzania się w zbiornikach wodnych, pancerzyków jednokomórkowych glonów – okrzemek. Jest długo działającą formą naturalnego krzemu, która z powodzeniem stosowana jest zarówno w przydomowych ogrodach warzywno owocowych, na kwiecistych rabatach, jak i na trawniku. Ogromny potencjał AdeSilu kryje się w organicznej formie długo działającego krzemu oraz niezwykłych właściwościach samych pancerzyków okrzemek. Stymulator wzrostu AdeSil wyróżnia się bardzo wysoką zawartością krzemionki (92% Si02, 43% Si).

W jakich roślinach stosować AdeSil?

AdeSil przeznaczony jest do stosowania we wszystkich rodzajach roślin na wszystkie rodzaje gleb. Jego stosowanie powoduje polepszenie wzrostu wszystkich roślin oraz zwiększenie jakości uprawianych owoców i warzyw. Pozytywny wpływ na roślinę obserwuje się szczególnie w warunkach stresu abiotycznego tj.: niedoboru wody, silnego zakwaszenia gleby lub silnej operacji słonecznej w okresie wzrostu owoców, jak również biotycznego tj.: presji chorób i szkodników.

Jakie są efekty stosowania AdeSilu?

 • zapewnia długie działanie krzemu
 • wzmacnia rośliny zwiększając pobieranie składników pokarmowych
  chroni przed suszą i przymrozkami zarówno rośliny zielne, krzewy, jak i drzewa (efekt wzmocnienia roślin)
 • jest w pełni ekologicznym i naturalnym sposobem na ograniczanie liczebności mszyc i innych szkodników (tak samo skutecznym w niskich, jak i wysokich temperaturach)
 • wpływa na wzrost wartości biologicznej warzyw i owoców (roślin wytwarzają więcej związków bioaktywnych)
 • sprawia, że rośliny są bardziej wytrzymałe i elastyczne (odporne na złe warunki atmosferyczne), dzięki wzmacnianiu ścian komórkowych
 • pomaga wydobyć naturalny smak warzyw i owoców
 • ogranicza konieczność stosowania preparatów chemicznych

Jak stosować AdeSil?

AdeSil, to proszek o bardzo drobnej średnicy cząstek. Można go użyć w postaci wodnej zawiesiny poprzez oprysk powierzchni gleby lub nadziemnych części rośliny. Może być on użyty także w postaci pylistej poprzez rozsypanie na powierzchnię gleby wokół drzew, krzewów czy warzyw. Oprysków nie należy wykonywać w warunkach intensywnego nasłonecznienia, wysokiej temperatury powietrza (>25 °C) lub silnego wiatru (>5 m/s). Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź nas YouTube i Facebooku szukając “Akademii Krzemu” i “Perma-Guard Agro”.

Należy wlać do zbiornika opryskiwacza 50-70% ilości wody przewidzianej do zastosowania. Następnie wsypać preparat do zbiornika. Uzupełnić zbiornik wadą, po czym intensywnie wymieszać. Uzyskaną zawiesinę zużyć w ciągu kilku godzin od sporządzenia.

Terminy i dawkowanie

Przed siewem, wysadzeniem rozsady lub sadzeniem drzew i krzewów – poprzez oprysk lub podlewanie: 0,3-0,5 kg/10-20 l oprysku

Drzewa i krzewy

 • Pierwszy zabieg przeprowadzić przed kwitnieniem: 0,15-0,2 kg/każde 10 l oprysku
 • Drugi zabieg przeprowadzić ma początku zawiązywania owoców: 0,15-0,2 kg/każde 10 l oprysku
 • Trzeci zabieg wykonać na początku wzrostu owoców: 0,15-0,2 kg/każde 10 l oprysku

Rośliny w uprawie gruntowej

 • Pierwszy zabieg wykonać w trakcie wschodów: 0,1-0,2 kg/każde 10 l oprysku
 • W trakcie rozwoju liści, pędów i korzeni zabiegi wykonywać co 2 tygodnie: 0,1-0,2 kg/każde 10 l oprysku

Rośliny w uprawie pod osłonami

 • Pierwszy zabieg wykonać w trakcie produkcji rozsady: 0,1-0,2 kg/każde 10 l oprysku
 • Drugi zabieg przeprowadzić przed wysadzeniem rozsady lub siewem nasion: 0,1-0,2 kg/każde 10 l oprysku
 • Kolejny zabieg wykonać w trakcie rozwoju wegetatywnego (przed kwitnieniem): 0,1-0,2 kg/każde 10 l oprysku
 • W trakcie kwitnienia i owocowania zabiegi powtarzać co 2 tygodnie: 0,1-0,2 kg/każde 10 l oprysku

Informacje uzupełniające

Przechowywać w oryginalnych, właściwie oznakowanych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnym, suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu magazynowym. Przechowywać w pomieszczeniach zadaszonych w sposób zabezpieczający przed opadami atmosferycznymi. Okres przydatności do stosowania: bezterminowo

all