Perma Guard Agro
ul. Górna 22, 05-400 Otwock
pn - pt 8.00 - 16.00
sob - nieczynne

Historia Firmy

Szanowni Państwo jesteśmy przedstawicielem na Europę amerykańskiej firmy Perma-Guard Inc. od 60 lat światowego lidera w branży amorficznej ziemi okrzemkowej. Nasza amorficzna ziemia okrzemkowa pochodzenia słodkowodnego jest co roku atestowana w USA przez rządową Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), co roku dostaje też certyfikat OMRI (Instytut Badawczy Materiałów Organicznych). Jest minerałem o wspaniałych zaletach stosowanym w rolnictwie USA, Kanady, krajach Ameryki Łacińskiej, RPA, Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej i wielu innych krajów świata.

Sukces firmy Perma-Guard Inc. ma dwóch autorów. Pierwszym z nich jest jest Wally Tharp. Wally był amerykańskim ogrodnikiem i osobą zafascynowaną zdrowym trybem życia. Urodził się w 1919 roku, a niemal całe swoje zawodowe życie poświęcił ziemi okrzemkowej. Kiedy zrozumiał, jak pozytywne skutki niesie ze sobą jej wykorzystanie podjął decyzję o założeniu firmy. Jego biznesowym partnerem był Merv Haneyem, którego biznesowe zdolności i wizjonerskie spojrzenie na krzem inspirują pracowników firmy do dnia dzisiejszego. Obaj zbudowali markę, która od 60 lat specjalizuje się w produkcji amorficznej ziemi okrzemkowej.

Perma Guard w Polsce

Amorficzna ziemia okrzemkowa Perma-Guard Fossil Shell Flour jako jedyna ma atesty i certyfikaty amerykańskie i UE. Przekonani o nadzwyczajnej roli i właściwościach krzemu dla ludzi, zwierząt i roślin, zaangażowaliśmy się w działalność na rzecz sprowadzenia i sprzedaży amorficznej ziemi okrzemkowej na rynku polskim i europejskim. Od 2012 roku jako Perma-Guard Europe Sollaris Sp. z o. o. z powodzeniem sprzedajemy produkt jako suplement diety dla ludzi. Te 5 lat poświęciliśmy również na popularyzację wiedzy o wyjątkowości krzemu i tworzeniu rynku klienta. Ponad 3 miliony folderów, tysiące spotkań i rozmów z klientami otworzyło ludzi na problem braku krzemu i potrzebę jego suplementacji.

W roku 2016 powołaliśmy Perma-Guard Agro Sp. z o. o. dedykowaną na rynek rolny. Na podstawie badań przeprowadzonych przez polskie instytuty badawcze Ministerstwo Rolnictwa dopuściło do obrotu rynkowego nasze 3 biostymulatory krzemowe pod nazwą AdeSil®, SiliTom® i ZumSil®.

Bazując na 60 letnim doświadczeniu stosowania preparatów krzemowych na świecie, wraz z polskim zapleczem naukowym pracujemy aby przedstawić Państwu wyjątkową ofertę handlową.

Misja

Szanowni Państwo na jesieni 2017 roku wydaliśmy pierwszy numer Informatora o krzemie – “AKADEMIA KRZEMU”. Informator o niezbędnym, a niedocenianym pierwiastku życia. Pragniemy w ten sposób przybliżyć Państwu problematykę krzemu, podzielić się tym, co sami uważamy za kluczowe dla polskiego rolnictwa. Krzem w postaci monomerów kwasu ortokrzemowego powstałego na bazie amorficznej ziemi okrzemkowej jest jedyną przyswajalną przez rośliny i zwierzęta formą tego pierwiastka. Jest on rozwiązaniem problemów degradacji spowodowanej przez susze, nadmierne okresowo opady, wiosenne przymrozki, zakwaszenie i zasolenie gleby, mutujące patogeny, wreszcie skutki używania coraz większej ilości środków chemicznych.

Zalety krzemu w glebie nie są jeszcze należycie wykorzystywane. Jedną z tych zalet jest brak antagonistycznego działania względem innych składników pokarmowych zawartych w glebie. Wykazuje jedynie działanie synergiczne. Żyzna gleba, zwielokrotnienie sorpcji składników pokarmowych, intensywny rozwój korzeni, to zdrowsza i silniejsza roślina, to zdrowy pokarm dla ludzi i zwierząt.

Treści te w znacznie rozbudowanej formie dostępne są również w postaci specjalistycznego bloga pod adresem akademiakrzemu.pl

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykłymi właściwościami krzemu podanymi w jedynej przyswajalnej przez rośliny formie monomerów kwasu ortokrzemowego powstałego na bazie amorficznej ziemi okrzemkowej.

Dariusz Lempkowski | Prezes Perma-Guard Agro Sp. z o. o.

all