Perma Guard Agro
ul. Górna 22, 05-400 Otwock
pn - pt 8.00 - 16.00
sob - nieczynne

Zadbaj o wysoki plon już teraz

Jesień, to tradycyjnie czas siewu ozimin, a kolejne miesiące będą kluczowe w kontekście budowania przyszłorocznego plonu. Wyzwaniem jest bowiem okres zimowy, kiedy to rośliny muszą radzić sobie ze spadkami i nagłymi zmianami temperatur. Problematyczny bywa również okres wiosenny. Przykładowo rzepak najczęściej przemarza na przedwiośniu, kiedy po okresowej odwilży przychodzi mróz. Rozhartowane chwilowym ociepleniem rośliny stają się wręcz bezbronne.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku innych upraw. Przykładowo w sadownictwie walka o silne pąki kwiatowe i lepsze wiązanie owoców w przyszłym roku, zaczyna się już teraz. Szczególnie gdy rośliny potrzebują wzmocnienia po suszy czy presji szkodników.

Na szczęście można zabezpieczyć uprawy przed zimą stosując krzem organiczny w postaci AdeSilu i ZumSilu. To preparaty wyróżniające się najwyższą zawartością krzemu spośród wszystkich dostępnych na rynku (!). Rośliny nawożone naturalnym krzemem mają grubsze ściany komórkowe, zatem lepiej radzą sobie z rozmaitymi zagrożeniami. Wyjątkową cechą krzemu zawartego w AdeSilu i ZumSilu jest żelowanie wody w tkankach roślinnych. Woda w takiej formie zamarza w niższych temperaturach. Efekt? Znacznie wyższa mrozoodporność roślin suplementowanych krzemem organicznym.

Uprawa rzepaku.

Pełna moc aktywnego krzemu

W myśl zasady, że „lepiej zapobiegać niż leczyć” przygotowaliśmy promocję “Wzmacniamy rośliny przed zimą”, w ramach której każdy może we własnym zakresie stworzyć niemal idealną ciecz roboczą… w znacznie niższej cenie. Łącząc AdeSil z ZumSilem w odpowiednich proporcjach otrzymujemy aktywny krzem o znakomitych właściwościach:

  • nawet 32% wzrost plonu (na przykładzie papryki – wg. doświadczeń rejestrowych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach),
  • nawet 43% większa średnia długość pędów (na przykładzie borówki wysokiej – wg. doświadczeń rejestrowych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach),
  • nawet 55% wyższa biomasa korzeni już 10 dni po pierwszym oprysku (na przykładzie kukurydzy – wg. doświadczeń rejestrowych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa  w Puławach,
  • nawet 37% wyższa sucha masa kukurydzy w fazie pełni wyrzucania wiech (wg. Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa  w Puławach),
  • nawet 13% wyższe pobranie azotu bez dodatkowych dawek tego składnika (wg. Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa  w Puławach).

Tylko aktywny krzem ze źródeł organicznych gwarantuje tak skuteczne działanie. Wykazuje on silne działanie w zakresie wiązania wody i działa wystarczająco długo by ochronić rośliny aż do wiosny.

Jak działa promocja?

Kupując “Zestaw promocyjny” składający się z dwóch worków AdeSilu (2x 22,68 kg) oraz kanistra ZumSilu (5 l) otrzymujecie Państwo ekstra 1 worek AdeSilu (22,68 kg) w cenie 1,00 zł netto, a to oznacza rabat w wysokości ok. 680 zł netto względem cen katalogowych (ponad 23% taniej). Taki zestaw wystarcza na 10 ha upraw. Dzięki temu koszt zabezpieczenia hektara uprawy oscyluje w granicach 200 zł. W przypadku mniejszych areałów, na przykład 5 ha, zaleca się zastosowanie pierwszego zabiegu teraz, przed zimą, a drugiego wiosną, w marcu, w ramach pobudzenia wegetacji.

Promocja “Wzmacniamy rośliny przed zimą” trwa od 2 do 30 września 2019 roku.

Jak przygotować ciecz roboczą?

Mieszaninę należy sporządzić w dniu oprysku. Do sporządzenia preparatu na 10 ha należy wlać do opryskiwacza wodę, a następnie wsypać bezpośrednio do zbiornika opryskiwacza 2 worki AdeSilu – cały czas pamiętając o włączonym mieszadle. Po rozmieszaniu tak sporządzonej cieczy wystarczy dolać 1 kanister ZumSilu (5 l).

Masz pytania? Chcesz zamówić zestaw promocyjny?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie promocji lub działania aktywnego krzemu organicznego zachęcamy do kontaktu.